Producenci
Dlaczego świece sojowe, a nie zwykłe?

Moda na świece z wosku sojowego

Świece sojowe jak sama nazwa wskazuje wykonane są ze 100% wosku sojowego. Wosk sojowy jest produktem naturalnym, powstającym z ziaren soi. Podczas spalania świec sojowych wytwarza się o wiele mniej sadzy, niż w przypadku świec z parafiny, a ilość wydzielanego dwutlenku węgla jest mniejsza. Dodatkowo taka świeca nie emituje szkodliwych dla zdrowia substancji (benzen i toluen) i nie zanieczyszcza powietrza, którym oddychasz. Wosk sojowy nie brudzi. Wylany na meble czy ubrania bez problemu można wyczyścić lub sprać.


Świeca sojowa może być wykonana tradycyjnie z knota bawełnianego lub z knota drewnianego, który jest specjalnie przeznaczony właśnie do świec sojowych. Knot drewniany został opatentowany w USA. Niewątpliwą zaletą drewnianych knotów jest fakt, że są w 100% ekologiczne. W przypadku świec zapachowych drewniany knot powoduje, że zapach uwalnia się zdecydowanie szybciej, niż w przypadku spalania świec z bawełnianym knotem.

Świece sojowe z naturalnymi olejkami eterycznymi


Zastosowanie naturalnych olejków eterycznych i zapachowych w świecach sojowych to tylko dopełnienie jej naturalności. Świece sojowe to idealny produkt do aromaterapii, każdy z olejków eterycznych zawarty w takiej świecy ma inne właściwości, głównie relaksacyjne i odprężające.

 
Świece „take me to the…” są robione ręcznie, na bazie nietoksycznego, wegańskiego i biodegradowalnego wosku sojowego częściowo uwodornionego. Wosk nie zawiera pestycydów, herbicydów, ropy naftowej ani jej pochodnych. Niska temperatura topnienia wosku sojowego sprawia, że świece z niego wykonane palą się prawie dwa razy dłużej niż świece parafinowe, a podczas spalania nie kopcą (emitują mniej dwutlenku węgla).


Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu.

świeca sojowa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl