Producenci
Promocje
Bukiet z suszu Violet
Bukiet z suszu Violet
35,00 zł 29,00 zł
szt.
Bukiet z suszu Natural&Burgundy
Bukiet z suszu Natural&Burgundy
35,00 zł 29,00 zł
szt.
Bukiet z suszu Rose&Cream
Bukiet z suszu Rose&Cream
35,00 zł 29,00 zł
szt.
Ile pali się świeca sojowa?

Dlaczego świeca z wosku sojowego pali się dwa razy dłużej?

Świeca sojowa pali się nawet dwa razy dłużej niż zwykła świeca parafinowa. Z testów przeprowadzonych na jednym z blogów wielbicielki świec zapachowych, gdzie testowane były świece sojowe, świeca sojowa osiągnęła zdecydowanie najlepsze rezultaty na tle innych wosków. Testowany był wosk parafinowy, miodowy, rzepakowy i sojowe. Wyniki było jednoznaczne wosk sojowy pali się najdłużej! Pojemność 120 ml starcza na około 25h palenia.

Jak palić świecę sojową?

Jednak, aby świeca sojowa służyła nam jak najdłużej. Istotne tu jest pierwsze palenie. Podczas pierwszego użycia taką świecę powinniśmy palić nawet 3h. Jeśli ten czas będzie krótszy, prawdopodobnie w obrębie świecy nie wytworzy się odpowiednio duży basen, czyli płynny wosk w obrębie świecy. W rezultacie ponowne użycie świecy będzie tylko powiększało wąski tunel, nie wykorzystując tym samym całego potencjału świecy. Najlepiej zatem gasić świecę dopiero w momencie, aż płynny wosk będzie pokrywał całą powierzchnię słoiczka.

Ważne jest także, aby przycinać knot świecy. Jeśli świeca jest wykonana z drewnianego knota (jak świece marki "Take me to the", pamiętaj, aby przed kolejnym zapaleniem świecy przyciąć część spalonego knota.

Przechowywanie świec sojowych

Jeśli chodzi o przechowywanie, świecę, gdy nie jest w użyciu, najlepiej przechowywać w zacienionym miejscu w temperaturze pokojowej w opakowaniu nieprzypuszczającym światła. Idealnym rozwiązaniem będzie brązowy słoiczek. Aby świeca podczas odpoczynku się nie kurzyła, najlepiej przykryć słoiczek zakrętką.

Sprawdź naszą ofertę

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl