Producenci
Zapachy wspomagające koncentrację i pamięć.

Olejki eteryczne i ich zbawienne działanie na naszą pamieć i koncentrację.

Większość olejków eterycznych wykorzystywanych w aromaterapii ma właściwości  relaksacyjne i poprawiające nastrój. Jednak warto pamiętać, że nie wyczerpują one tematu aromoterapeutycznego, jako że wśród olejków eterycznych istnieją też takie, które wspomagają naszą pamięć i koncentrację. Poniżej lista olejków eterycznych, które działają zbawiennie na nasz mózg:

Eteryczny olejek sosnowy – znany jest z właściwości oczyszczających powietrze i pobudzających zmęczony umysł, usuwa objawy zmęczenia czy wyczerpania nerwowego, dodatkowo działa antyseptycznie przy infekcji górnych dróg oddechowych. Warto zatem palić świecę z dodatkiem olejku sosnowego przy wzmożonym wysiłku intelektualnym, a także w okresie przeziębień. Przykładem takiej świecy jest „… wild forest” o zapachu sosny od marki „Take me to the…” o zapachu sosny z nutą cytryny i odrobiną rozmarynu.

Eteryczny olejek jałowcowy – posiada zdolności, które wzmacniają, pobudzają i rozjaśniają umysł. Olejek jałowcowy oczyszcza powietrza i pomaga zwalczać bóle głowy. Stosuj świecę na bazie olejku jałowcowego, kiedy jesteś przemęczona, a potrzebujesz odrobiny skupienia przy nauce czy pracy. Olejek jałowcowy w dużych proporcjach jest zawarty w naszej świecy „…London bar” o zapachu jałowca z cytryną.

Olejek eteryczny cytrynowy – to olejek najbardziej znany z właściwości, które zbawiennie działają na nasz umysł. Olejek cytrynowy zdecydowanie wzmacnia nasze zdolności koncentracyjne wspomagające naukę i pracę. Odświeża i pobudza organizm! Olejek cytrynowy zawarty jest w dwóch naszych świecach sojowych „…wild forest” o sosnowym zapachu oraz świeca „…London bar” o zapachu Gin&Tonic, czyli jałowca z cytryną.

Olejek eteryczny rozmarynowy – olejek z rozmarynu stymuluje umysł, ułatwia proces myślenia i koncentracji. Dodatkowo to naturalny antydepresant! Wykazuje także działanie antybakteryjne i działa zbawiennie na nasze drogi oddechowe – pomaga zwalczyć kaszel. Naturalny olejek rozmarynowy zawarty jest w naszej świecy „…London bar” o zapachu jałowca, a także w świecy sojowej „…wild forest” o zapachu sosny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl